Banner

Bu sezon ve önümüzdeki yıllarda çokça göreceğiniz bir materyal; Pamuklaştırılmış Kenevir. Neden kenevir? Çünkü pamuğa göre daha hızlı yetişiyor, daha az su harcıyor ve ardında daha sağlıklı bir toprak bırakıyor. Levi’s® için özel tasarlanan bu kenevir ipliği, adeta bir pamuk kadar yumuşak ve erkekler için Stay Loose, kadınlar için High Loose gibi denim modellerimizin üretimine rahatlıkla katılabiliyor. Bu sayede o gerçek Levi’s® hissiyatına sahip olurken doğaya da yardımcı olursunuz.

SAVE WATER. WEAR HEMP.

Bu kadar basit. Yani, neredeyse. Giymek kolay olsa da, pamuklaştırılmış kenevirin üretimi için oldukça yoğun bir çalışma sürdürülüyor.

NASIL YAPIYORUZ

Kenevir liflerinin pamuk gibi görünmesi ve daha önemlisi hissiyat olarak pamuktan ayırt edilemeyecek kadar yumuşak olmasını sağlayabilmek adına lif teknoloji uzmanları ile çalışarak "pamuklaştırma" teknolojisini geliştirdik. Fayda üstüne fayda: Kenevir, pamuğa kıyasla daha az enerji ve daha az kimyasala ihtiyaç duyar. Hangi stili seçerseniz seçin, nasıl sürdürülebilir yaşadığınızı görmek istiyoruz #LiveInLevis. Sosyal medyada ve daha fazla bilgi için burada bizi takip etmeye devam edin.

Banner
Banner