• 250 tl ve üzeri alışverişlerde

    ÜCRETSİZ KARGO

  • YENİ ÜYEYE ÖZEL İLK ALIŞVERİŞTE

    %15 İNDİRİM

BİRLİKTE DÜNYAYI DAHA İYİ BİR YER HALİNE GETİRELİM Birçok insan "sürdürülebilir" kelimesini kullanıyor ama bu kadar çok kullanılınca anlamı kayboluyor. Biz de sürdürülebilirlikten bahsettiğimiz zaman tam olarak neyi kast ettiğimizi sizlerle paylaşmak istedik. Levi’s® olarak bizim için, daha sürdürülebilir hammadeler kullanmak ve üretimde daha az su kullanmak gibi daha iyi kararlar vermek demek. En sürdürülebilir yöntemlerle tasarlanmış koleksiyonumuz olan WellThread™ gibi daha iyi kıyafetler üretmek demek. Ve elbette gezegen ile birlikte topluluklarımızı da daha iyiye taşımaya çalışmak demek. Her zaman doğru olduğuna inandıklarımız için savaştık - daha sürdürülebilir kıyafetler üretmek de bizim için aynı şey. Tüm süreci kökten nasıl değiştirdiğimize birlikte bakalım.
TARAFIMIZI SEÇİYORUZ Sürdürülebilirlik birçok farklı şekilde hayat bulabilir bazılarına aşağıda değineceğiz. Ancak daha yapılması gereken çok şey var. Biz bunu destansı bir yolculuğun ilk adımı olarak görüyoruz.
Banner
LEVI’S® WELLTHREAD™ İLE ÇEMBERİ TAMAMLIYORUZ Bu şimdiye kadarki en sürdürülebilir koleksiyonumuz. Dört ana prensip olan materyal, insanlar, doğa ve üretim süreci göz önünde bulundurularak hazırlandı. Levi’s® WellThread™ ürünlerimizi, çalışanların refahını en üst seviyeye çektiğimiz "Worker Well-Being" (Çalışan Refahı Girişimi) tesislerinde, yağmur suyuyla beslenmiş pamuklaştırılmış kenevir, Water<Less™ teknolojimiz ve olabildiğince çok geri dönüştürülmüş malzeme ile üretiyoruz. Ve her bir parçası geri dönüştürülebilecek şekilde üretildi. (Gerçi bu koleksiyondaki ürünler çok uzun yıllar dayanacaklar ama...)
Banner
WATER<LESS® TEKNOLOJİSİ İLE BİTİŞLERİMİZ DAHA TEMİZ Eğer ham denim kumaşı almıyorsanız, denimleriniz bir çeşit bitirme işleminden geçiyor demektir. Denim üretiminde en son ve en önemli adımdır. Jean pantolonlarınıza ve jean ceketlerinize "giyilmiş" hissiyatını veren işlemlerden bahsediyoruz. Ne yazık ki bu süreç oldukça fazla suya ihtiyaç duyuyor. Ya da duyuyordu. Levi’s® Water<Less® teknolojimizi 2011 yılında hayata geçirdik. O günden bu yana bitiş işlemlerinden 3,5 milyar litreden fazla su tasarrufu sağladık. Tasarruf ettiğimiz su miktarı ile 12 adet Olimpik havuz dolabilir! Üstelik bununla da kalmadık ve 5 milyar litre suyu daha geri dönüştürüp tekrar kullandık. 2021 yılına geldiğimizde Levi’s® jeanlerimizin en az %80'inde Water<Less® teknolojimizi kullanmayı hedefliyoruz. Giyilmiş hissiyatını yakalamak için jeanlerinizi yumuşatıcıyla yıkamak yerine şişe kapakları ve golf toplarıyla bir kazanda döndürüyoruz. Aynı hissiyatı elde ederken hiç su kullanmıyoruz.
Banner
LEVI'S®TAILOR SHOP'LARDA ONARIYORUZ, YENİDEN HAYAL EDİYORUZ, GERİ DÖNÜŞTÜRÜYORUZ Levi’s® jeanler uzun ömürlüdür. Yaklaşık 150 yıldır günlük kullanımda aşınmaya karşı dirençli jeanler üretiyoruz. Bu günlerde tekstil ürünlerinin %85'inden fazlası atık depolama alanlarına döndüğü için ürün ömrü her zamankinden çok daha önemli bir konu haline geldi. Bir ürünü 9 ay boyunca giymek, karbon ayak izini %30 oranında azaltır. Biz, doğaya etkimizi azaltmayı ve sizin de aynısını yapmanızı kolaylaştırmayı görev edindik. Levi’s® Tailor Shop standlarımızı ziyaret edin ve kıyafetinizin ömrünü nasıl uzatabileceğiniz, onları nasıl kişiselleştirebileceğiniz veya nasıl başka bir kullanım amacı bulabileceğiniz ve her şey bittiğinde nasıl geri dönüştürebileceğiniz konusunda uzmanlarla görüşün.
Banner
SÜRDÜRÜLEBİLİR PAMUK ÜRETİMİNİ VE ÜRETİCİLERİNİ DESTEKLİYORUZ Bu yöntem milyonlarca çiftçiye daha az su kullanarak daha fazla pamuk elde etmek ya da zararlı kimyasalları daha az kullanmak gibi akılcı tekniklerle tarlalarını ekmeyi öğretiyor. Daha az kullanarak daha fazlasını yetiştirmeyi öğreniyorlar böylece kazançları artıyor. Kazancı artan çiftçiler bu sayede çocuklarının eğitimine ve ailelerinin hayatlarına daha fazla katkıda bulunabiliyorlar.
ORİJİNAL TARZ. SORUMLU ÜRETİM. Sürdürülebilirlik bir trend değil. Hatta artık bir seçenek de değil. İşte bu yüzden iyi giyinirken vicdanınızın da rahat etmesini sağlayacak kıyafetler üretiyoruz.