ETLib2014.Models.DepartmentField

Sürdürülebilirlik Hareketi

Levi's Logo 1
X
Onaranlar Kulübü Logo
Onaranlar Kulübü ve Levi’s

2021 yılından beri kent ve insan arasındaki diyaloğu onarma, üretme ve paylaşma odağında geliştirmek için yaratıcı projeler üreten Onaranlar Kulübü’nün sosyal paydaşlarından biriyiz.

Levi’s olarak küresel ve yerelde benimsediğimiz sorumlu üretim ve tüketim politikası kapsamında Onaranlar Kulübü ile birlikte bir Sürdürülebilirlik Hareketi başlattık.

Sürdürülebilirlik Hareketi’nin ilk ayağında mağazalarımıza ileri dönüşüm kutuları yerleştirerek, kullanıcılardan atık jean’lerini topladık ve bu atık ürünlerle Nişantaşı bölgesinde katılımcı, kapsayıcı ve ilham veren bir Kent Hack’leme projesi gerçekleştirdik.

Sürdürülebilirlik
Onaranlar Kulübü
Levi's
Levi's
İleri Dönüşüm Maratonu
Atık Jean’ler Genç Tasarımcılar ile Yeni Ürünlere Dönüştü!

Atma Dönüştür İleri Dönüşüm Tasarım Maratonu ile her yıl atığa çıkan, imha edilen, yıprandığı ve eskidiği için kullanılmaktan vazgeçilen milyonlarca tekstil ürününün ileri dönüşüm ilkeleriyle yeniden kullanılabileceğini üretme ve onarma pratikleriyle göstermek için genç tasarımcılar için bir açık çağrı açtık!

Onaranlar Kulübü ve Levi’s olarak 2021 yılında başlattığımız Sürdürülebilirlik Hareketi’yle kullanılmayan jean’leri Levi’s mağazalarına yerleştirilen ileri dönüşüm kutularında topladık ve maratona katılan 12 genç tasarımcı ile birlikte yeni ürünlere dönüştürdük!

Atık Jean’ler Yeni Ürünlere Dönüştü!
Bir Sosyal Etki Projesi!

Onaranlar Kulübü ile başlattığımız Sürdürülebilirlik Hareketi’nin en önemli değer önerisi sosyal etki!

Topladığımız jean’leri genç yetenekleri destekleyerek yeni ürünlere dönüştürdük.

Renkli İplikler Levi's Jean Dikiş Makinesi