KIYAFETLERİN SENİ ANLATIR

Karşınızda su tasarruflu, ağaç dostu, atık azaltan modellerden oluşan yeni serimiz.

DAHA İYİ KIYAFETLER. DAHA İYİ TERCİHLER. DAHA İYİ BİR DÜNYA.

Gezegenimiz için daha iyi olan yeni bir sürdürülebilir denim yelpazesi.

551™Z AUTHENTIC STRAIGHT

Fermuarlı. Düz kesim. Vintage Tarz. Şimdi sürdürülebilir süper yumuşak pamuklaştırılmış kenevirden üretildi.

Kadın Loose Fitleri

Bahar için karşınızda yeni loose fitler. Su tasarrufu sağlayan kenevir ve sorumlu üretimle elde edilmiş odun gibi daha sürdürülebilir ürünlerle üretilmiştir.

KARŞINIZDA PAMUKLAŞTIRILMIŞ KENEVİR

Bu sezon (ve sonrasında) karşınıza çokça çıkacak şeylerden biri pamuklaştırılmış kenevir. Neden kenevir? Çünkü pamuğa göre daha hızlı büyüyor, daha az su harcıyor ve ardında daha sağlıklı ve temiz bir toprak bırakıyor. Levi’s® için özel olarak tasarlanmış bu inovatif kenevir ipliği pamuk kadar yumuşak ve 551™Z Authentic Straight gibi denim tarzlarımıza kolaylıkla dokunabilmektedir. Yani o gerçek Levi’s® hissine ve görüntüsüne sahip olurken doğaya da yardımcı olacaksınız.

GİYECEĞİNİZ EN YUMUŞAK AĞAÇ

TENCEL™, sürdürülebilir olarak elde edilmiş ağaçlardan üretilen yumuşak bir liftir. Sürdürülebilir olarak hasat edilmiş ormanlarda yetişen ladin ya da okaliptüs gibi hızlı büyüyen ağaçları kullanıyoruz. Sürdürülebilir ormancılık, eski ormanlara, yağmur ormanlarına ve eski ağaçlık bölgelere destek olduğu gibi aynı zamanda yerel habitatı da koruyarak bioçeşitliliğin artmasını sağlar. TENCEL™ bu lifleri kapalı-uçlu üretim adını verdiği -suyun ve çözeltilerin yeniden kullanıldığı - bir yöntemle üreterek doğanın üstündeki etkilerini azaltır.

LEVI’S® WELLTHREAD™ İLE HER ALANDA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK Bu şimdiye kadarki en sürdürülebilir koleksiyonumuz. Materyal, İnsan, Doğa ve İşlem; bu dört ana maddeyi göz önünde bulundurarak tasarladığımız bir koleksiyon oldu. Levi’s® WellThread™ ürünlerimizi çalışanların refahını yükseltmeyi hedeflediğimiz tesislerde, yağmur suyuyla yetiştirilmiş pamuklaştırılmış kenevir kullanarak WaterLess teknolojisi ve mümkün mertebe geri dönüştürülmüş materyaller kullanarak üretiyoruz. Ve her bir ilmeği geri dönüştürülebilir şekilde üretiliyor bu koleksiyonun. DAHA FAZLA
Banner

BİTİRME İŞLEMLERİNİ WATERLESS® İLE TEMİZLİYORUZ

X

Ham denim almadığınız sürece, deniminiz mutlaka bir bitirme işlemi görmüştür. Bu, denim üretimindeki en son ancak en önemli adımlardan bir tanesidir. Jeanlerinize ve jean ceketlerinize ilk günden itibaren "giyilmiş" hissiyatını veren adım budur. Ne yazık ki bu işlem oldukça fazla su tüketimine sebep olmaktadır. Ya da eskiden öyleydi. 2011 yılında Levi’s® Water< Less® inovasyonumuzu hayata geçirdik. O günden bu yana bitirme işlemlerinde 3.5 milyar litreden fazla su tasarruf ettik. Bu tam olarak 12 olimpik havuzu doldurmaya yetecek kadar çok su demek! Ayrıca bunun üstüne bir de 5 milyar litre suyu da geri dönüştürdük. Ve günümüzde Levi’s® jeanlerinin %80'i Water < Less® teknolojisi ile bitirme işlemi görüyor. Yani, jeanlerinizi yumuşatmak için yumuşatıcı ile yıkamak yerine, şişe kapakları ve golf topları ile dolu bir makinede döndürüyoruz. Böylece suyu tamamen bu işlemin dışında tutabiliyoruz.

Banner
TAILOR SHOPLARDA ONARIYORUZ, YENİDEN HAYAL EDİYORUZ VE GERİ DÖNÜŞTÜRÜYORUZ. Levi’s® jeanlerimiz dayanıklı olarak üretilmişlerdir. Yaklaşık 170 yıldır her gün giymenin getireceği yıpranmalara dayanıklı kıyafetler üretiyoruz. Tekstil ürünlerinin %85'inin çöp sahalarında biriktiği günümüzde, ürünlerin uzun ömürlü olması artık çok daha önemli. Bir kıyafeti sadece 9 ay daha fazla giymenizin, bu kıyafetin karbon ayak izini %30 azaltacağını biliyor muydunuz? Çevre üstündeki etkimizi azaltmak için çıktığımız bu yolda sizin de kolaylıkla bize destek olabilmenizi istiyoruz. Levi’s® Tailor Shop'ları ziyaret edin ve oradaki uzmanlarımızla kıyafetinizin ömrünü nasıl uzatabileceğiniz, nasıl kişiselleştirebileceğiniz ya da nasıl ileri dönüştürebileceğiniz konusunda yardım alın.