Denim Sözlüğü

Büyük ihtimalle siz de denimlerinizi her gün giymenize rağmen bu sözlükteki terimleri daha önce hiç duymadınız. Sorun değil. Tarih (kıyafetlerle ilgili bile olsa) göz korkutucu olabilir. Ama korkmayın, biz buradayız. A’dan Z’ye denimle ilgili tüm kelimeleri açıklayacağız.

Levi's Dergi Kapaği
 

Temel Konular

Denim tam olarak nedir?

Denim, çoğunlukla pantolon, ceket ve (sevimli çocuklar ve kendinden emin yetişkinler için) tulum yapmak için kullanılan dayanıklı bir pamuk veya pamuk karışımlı fitilli kumaştır.

Denim kumaşını üretmek için yatay dokuma iplikleri iki ya da daha fazla dikey ipliğin altından geçirilir. Bu işlem sayesinde denimin kendine özgü ve başka hiçbir kumaşa benzemeyen köşegen şeritleri oluşur.

Denim nasıl ortaya çıktı?

Amerikan kültürü ile özdeşlemiş olan denim, Amerika’dan çok uzaklarda keşfedildi. Denim kelimesinin bilinen en eski kullanımı 1850’lerde Fransa’nın Nimes şehrinde, askeri kıyafetlerdekullanılan bir tür kumaşa verilen ad olarak karşımıza çıkıyor. Tarihsel olarak kumaşlar, ortaya çıktıkları şehirlerin ismini alırlar. Burada da konu yine aynı “serge de Nimes” diye anılan kumaş bir süre sonra “de Nim” olarak kısaltılmış ve kullanılmaya devam etmiştir. Ancak bu kumaş ile günümüzde kullanılan pamuklu denim kumaşı birbirinden farklı kumaşlardır. İlk denimler ipek ve yün karışımlı kumaşlardı. Günümüzde kullanılan tamamı pamuktan üretilen denimler ise ilk defa İngiltere’de üretilmiş ve Amerika’da son haline getirilmiştir.

Blucin tarihine bakacak olursak...

İşpantolonları olarak denimin kullanılması 17. yy’a kadar dayanıyor. O zamanlar tabi elektrik olmadığıiçin akşam 17:00’den sonra kimin ne giydiğini söylemek imkansızdı. 20 Mayıs 1873 tarihi ise blue jeanin resmi olarak kayıtlara geçtiği tarihtir. Bu tarihte Birleşik Devletler Patent Ofisi 139,121 sayılıbelgeyle Levi Strauss & Co. Ve Jacob Davis’e blucinlerin ceplerine perçin ekleyerek daha güçlendirdikleri için patent veriyor.

 
 
 

Klasik Stiller

 

Jeanler

Blucin (Blue Jean)

Blucinler genel olarak perçinle güçlendirilmiş yapılara sahiptir. 1873 yılında Levi Strauss ve Jacob Davis birlikte bakır perçinlerle kaliteli denimleri güçlendirdiler ve tarihte bilinen ilk Levi’s® jeani ürettiler.

Ham Denim

Gerçek denim, ham denim ya da bir diğer adıyla kuru denim hiç ön-yıkama ya da çektirme işlemi görmemiş denimlere verilen isimdir. Şu anda mağazalarda bulabileceğiniz denimlerin çoğu mutlaka bir ön yıkama işleminden geçmiştir. Bu ön yıkama işlemi sayesinde denimler yumuşar ve kullanım sonrası yıkamada oluşabilecek çekmenin önüne geçilir.

Shrink-to-Fit™ Denim

Shrink-to-Fit™ Denim ham, üretim sürecinde çektirme işlemi yapılmamış denimlere verdiğimiz isimdir. Shrink-to-Fit™ denimleri siz onları nasıl yıkar,nasıl giyer ve bakımını nasıl yaparsanız ona göre şekilalır. 1960’tan önce Jean almanın tek yolu buydu. Bilinçli olarak birkaç beden büyük alıp kendi bedeninize göre çektiriyordunuz o zamanlarda.

5-Cepli Tasarım

İki ön, iki arka ve bir adet küçük yan cepten oluşan klasik Levi’s® tasarımlarına verilen ad.

Ceketler

Sherpa Trucker Ceketler

Sherpa Trucker Ceketler, orijinal Levi’s® Trucker ceketlerimizden ilham alınara küretilmiştir. Bu modeller soğuğa karşı daha fazla dayanıklılık sağlama kadına kürk-benzeri iç katman ve müflonlu kol içleri ile ile güçlendirilmiştir.

Trucker Ceketler

Levi's® Trucker Ceketler, günümüzdeki tüm Jean ceketlerin atası ve ilk versiyonudur. Perçinle güçlendirilmiş yapısı,bacaklı düğmeleri ve 1962’den bu yana aynı tasarımıyla denim ceket denince akla gelen ilk ceketler Levis Trucker’lardır.

Üst Giyim

Sunset Tee

Levi's® arşivlerinde bulunan bir tasarımın yeniden hayata geçirilmiş hali. Bu tişörtlerimizde de 1902 yılında tasarlanan “günbatımı cebi” bulunmakta.

Western Gömlek

Klasik bir western gömlek, işlemeli ön ve arka robaları ve dikkat çeken cepleri ile göze çarpar. Western gömlekler genellikle çıtçıtlı düğmelere sahiptir. Bu sayede daha az tadilata ihtiyaç duyarlar.

Banner
Banner
Banner
Banner
 

Detaylar ve Parçalar

Anti-Fit

Adının aksine, anti-fit pantolonlarımız üstünüze oturmayan ya da kalıbı belli olmayan pantolonları anlatmıyor. Bu fitlerimiz, klasik erkek jean fitimizin biraz daha bol kesimli halidir. Böylece kalça bölgesinde biraz daha yer sunar. 50’lerin motorcularından esinlenilmiş bir kalıpla çaba sarf etmeden cool gözükeceksiniz.

Kavis

Levi’s® jeanlerimizin arka ceplerindeki ikonik dikişe yay gibi yapısı sebebiyle kavis ismi verilmiştir.Bu lisanslı tasarımımız global olarak en çok tanınan detaylarımızdan birisidir ve eğer sizin de üstünüzde bir Levi’s® Jean varsa görenlerin ilk dikkat edeceği özelliklerden birisidir.

Arkadaki Deri Yama

Pantolonların zayıf noktalarını güçlendirmek için bir dizi sıkı zig-zag dikiş yapılır.İkinci Dünya Savaşı’nda daha az metal kullanmak adına perçinler yerine dikey teyeller kullandık

Dikey Teyeller

Jeanlerimizin arkasındaki deri yamadaki tasarıma bakacak olursak, jeanlerimizi iki at iki ucundan farklı yönlere çekse bile parçalanmazlar. Bugün artık atlar dayanıklılık testlerinde kullanılmıyor olsa da pantolonlarımızdaki yamadaki tasarım perçinle güçlendirilmiş tasarımlarımızın kökenine atıfta bulunuyor.

Kemer Halkaları

Pantolonların bel kısmına dikilen ve kemerin takılması için kullanılan bir dizi kumaş şeridine verilen ad.

Düğmeli Fermuar

Çoğunluklakarşımıza Levi’s® 501® jeanlerde çıkan metal düğmelerdenoluşan fermuar yapısına verilen ad.

Zincir Dikiş

Bir dizi halka dikişin zincire benzer şekilde dikilmesi ile oluşturulan yapılara verilen ad. Zincir dikiş ile yapılan nakışlar o kadar gerçekçi gözükür ki sanki kumaşın üstüne boyanmış gibi bir sonuç elde edilir.

Bozuk Para Cebi

Sağ ön cebin içinde olan daha küçük cebe verilen ad. Eskiden saat cebi olarak bilinen bu cep artık köstekli saat kullanılmadığı için bozuk para cebi olarak anılmaktadır.

Renk Verme

Boyanın başka bir yüzeye geçmesine verilen ad. Genellikle ham ya da koyu indigo denimlerde karşılaşılan durumdur. Ve işte bu yüzden hiçbir Levis çalışanı beyaz bir koltuğa sahip değildir.

Düşük Etek Dikişi

Normalden daha uzun bırakılmış etek dikişine verilen ad. BazıLevi’s® Commuter™ parçalarının arka eteği daha uzun bırakılmıştır. Böylece siz bisiklete binerken beliniz açılmayacaktır.

Nakış

Kıyafetleriiğne ve iplikle süsleme sanatına verilen ad. 60’lı ve 70’li yıllarda Hippie akımının popülerleştirdiği bu tarz ile denimlerinizi kişiselleştirebilirsiniz. Barış işareti ve gökkuşağı desenlerinin çok ötesine geçtik yıllar içinde. En yakın Tailor Shop hizmeti sunulan mağazamızı ziyaret ederek diğer nakış desenlerini de inceleyebilirsiniz.

Kıyafet Eteğ

Kıyafetin ucunun içe döndürülüp dikildiği yere verilen ad. Genellikle pantolon paçasının en altına verilen addır. Son zamanlarda dikilmeden ham olarak da bırakılan tasarımlar yeniden moda olmaya başladı. Sayenizde biz de işimizi erken bitirebiliyoruz.

İç Dikiş

Pantolonlarda bahsedilen iç dikiş, bacak içinin boyudur.

Levi's® Logo

Eşsiz “batwing” logomuz Levi's® jeanlerimizin arka ceplerinde bulunan kavisli dikişleri taklit eder. Bir Levi's® ürününün gerçekliği ile özdeşleşmiş tasarımlardır.

Dış Dikiş

Pantolonun dışından alınan ölçüye verilen addır. Pantolonun en üstünden, paçasına kadar bacağın dışındaki dikişin ölçülmesiyle elde edilir. İç dikişin tersidir.

Yamalar (Patchler)

Eskiden denimlerin yıprandığı ya da yırtıldığı yerleri gizlemek ve güçlendirmek için kullanıldıysa da günümüzde süsleme amacıyla sağlam jeanlerde de kullanılmaktadır

Perçin

Perçin, kıyafetleri güçlendirmek için kullanılan metal aksama verilen isimdir. Perçinin ilk kullandığı iş pantolonları 20 Mayıs 1873 tarihinde Levi Strauss & Co. and Jacob Davis tarafından üretilmiştir. 501® jeanlerimizde kullanılan perçinler bakırdan üretilmiştir ve ceplerin dayanıklılığını artırmak için kullanılmaktadır.

Kalça

Pantolonun kalçası dediğimiz zaman neyi kast ettiğimizi biliyorsunuz elbette ama madem sözlük yapıyoruz, tam tanımını verelim. Pantolonun bel kısmının üstünden arka ceplerin bitip bacakların başladığı yere kadar olan kısma pantolonun kalçası denir.

Halkalı Düğmelerş

Arkasında ipliğin geçebileceği bir halkanın olduğu ve dışarıya dikilen düğmelere verilen ad.

Üst Blok

Belden kalça altına kadar olan kısmı tanımlar.Ayrıca kalıbın slim skinny ya da relaxed oluşunu da bu sayede anlatabilirsiniz.

Pantolonu Çeken İki At

Kıyafetlerimizin dayanıklılığını göstermek için hazırlanan ikonik tasarım. 1886’daki ilk “XX” jeanimizin üstünde kullanılan bu tasarım jeanimizi iki farklı yöne koşarak yırtmaya çalışan iki aygırı resmediyor.

Bel Band

Pantolonunuzun bel kısmı için teknik bir terime ihtiyaç duyuyor musunuz? Buyurun o zaman. Jeanlerinizin bel kısmını çeviren kumaşşeridine verilen isimdir. Genellikle ön düğme ve kemer halkaları bu şeridin üstündedir.

Çözgü

Kumaşlar dokunurken dikey olarak atılan ipliklere verilen ad.

Atkı

Dokuma sırasında yatay olarak atılan ipliklere verilen ad.

Roba

Levi’s® Western gömleklerin üst kısmında görebileceğiniz şekilli yapıya verilen ad. Kıvrımlı olabileceği gibi düz şekilde de olabilir.

Fermuar

Pantolonların,şortların ya da eteklerin sahip olduğu fermuar kısmını anlatır

 
Banner
Banner
Banner
Banner
 

Kumaşlar

Denim tam olarak nedir?

Denim, çoğunlukla pantolon, ceket ve (sevimli çocuklar ve kendinden emin yetişkinler için) tulum yapmak için kullanılan dayanıklı bir pamuk veya pamuk karışımlı fitilli kumaştır.

Denim kumaşını üretmek için yatay dokuma iplikleri iki ya da daha fazla dikey ipliğin altından geçirilir. Bu işlem sayesinde denimin kendine özgü ve başka hiçbir kumaşa benzemeyen köşegen şeritleri oluşur.

Pamuk

Yumuşaklığı ve nefes alabilirliği ile bilinen pamuk neredeyse tüm kıyafetlerde kullanılan bir kumaş cinsidir. Levi’s® jeanlerinin tamamına yakını pamuktan üretilmektedir.

Pamuklaştırılmış Kenevir

Levi’s® için özel olarak tasarlanmış olan, bu yeni inovatif kenevir ipliği pamuk kadar yumuşaktır ve rahatlıkla denim kumaşlarının içinde kullanılabilmektedir. Dolayısıyla aynı gerçek Levi’s® görüntüsüne ve hissiyatına sahip olurken doğa üstündeki etkinizi de azaltırsınız.

Kir İtici Kumaşlar

Kir itici kumaşlar, su ve parçacıkların tutunmasını engelleyen bir katmana sahiptir. Kimi Levi’s® Commuter™ ürünlerimizde bu özelliği kullanarak bisikletçilerin (ve bisikletçi olmasa da üstünü kirletmeye meyilli olan kullanıcıların) temiz ve kuru kalmalarınısağlıyoruz.

Elastan

Elastan ya da diğer bir adıyla Spandex, üstün esnekliği ile bilinen bir liftir. Kıyafetlere esneklik ve geri toplama özelliği vermek için kullanılmaktadır. Levi’s® kumaşlarında istenilen oranda esneklik eklemek adına elastan kullanılmaktadır.

Kumaş Ağırlığı

Kumaşağırlığı bir metrekare kumaşın gram cinsinden ağırlığı ile ölçülen birimdir. Standart bir denim 113 gr ile 425 gr arasında bir ağırlıktaki kumaştan üretilir. Hafif denimler daha rahat ve giymesi kolay olurken, ağır denimler daha dayanıklı ve güçlü olurlar.

Polar

Hafif, nefes alabilen bu örgü kumaşlarinanılmaz bir yumuşaklığa sahip olduğu için daha ziyade sweatshirtlerde, ceketlerde, atkı ve berelerde kullanılmaktadır. Ne kadar mı yumuşak? Pamuk gibi bulutları düşünün,işte o kadar yumuşak.

Ağır Denim

Metrekaresi 368 gr ya da daha fazla olan denimlere verilen isim.

Jersey

Genellikle tişört yapımında kullanılan hafif ve yumuşak örgü kumaşa verilen addır.

Hafif Denim

297 gr. Ve altı ağırlıktaki denimlere verilen addır. Sıcak havalar için idealdir.

Keten

Doğanın bize sunduğu hafif ve sağlam bir liftir. Keten genellikle ilkbahar/yaz koleksiyonlarında kullanılır ki kıyafetler daha nefes alabilir olsun.

Madras

Madras hafif ve ekoseli kumaşlara verilen addır. Genellikle yaz aylarında şortlarda ve elbiselerde kullanılır.

Orta Ağırlıklı Denim

297 gr. ile 354 gr arasıağırlıkta olan denimlere verilen addır. Çoğu Levi’s® ürünümüz bu denimlerden üretilmektedir.

Motion Fabric

Maksimum rahatlık için üretilmişLevi’s®’ın esnek denimi. Her seferinde rahatlıkla giyeceksiniz.

Ön-Çektirme İşlemi Görmüş Denim

Daha önce hiç kıyafetlerinizi yıkadıktan sonra küçüldüklerine şahit oldunuz mu? İşte ön-çektirme işlemi denimlerinizin böyle sorunla karşılaşmaması için kullanılan yöntemdir. “Sanforlanma” adıylada bilinen bu yöntem sayesinde denimlerinizin yıkamaya ve kurutmaya bağlı olarak çekmesi minimize edilmektedir. Ön-çektirme işlemi ilk defa 60’lıyıllarda hayata geçmiştir. Bu tarihten önceki tüm denimler Shrink-to-Fit™ olarak, yani üstünüze oturması için yıkanıp çektirilmesi gereken şekilde sunulmaktaydı.

Ham Denim

Ham denim kumaş hiçbir yıkama ya da yıpratmaişlemine maruz bırakılmamış denime verilen addır. Daha kaba bir hissiyatı olan bu denim, ilk yıkamadan sonra iki beden küçülür ve zamanla formunuzu alır.

Atlas Kumaş

Satene çok yakınyumuşak ve parlak görünümlü pamuktan yapılmışkumaşa verilen addır

Selvedge

Kalite sağlamlıkla buluştu. Selvedge denim, geleneksel dar dokuma tezgahlarında dokunur ve kendi kendine işlenmiş, temiz bir kenar üretir. Selvedge, kelime anlamıyla kenar demektir. Bu denimler de ismini ortaya çıkan bu kenardan almaktadır.Dış dikişin iç kısmına bakarak bir jeanin selvedge denimden üretilip üretilmediğini rahatça anlayabilirsiniz. Pantolon paçasını döndürdüğünüzde, ortasında bir şerit bulunan bu keskin şeridi gördüğünüzde içiniz rahat olsun.

Sherpa

Eskiden koyun yününden yapılanşimdiyse polyesterden üretilen yumuşak ve kalın dokulu kumaşa verilen addır. Trucker ceketlerimiz gibi modellerimizde ceket içinde ek bir katman olarak kullandığımız sherpa kumaşlar sizi soğuk günlerde sıcacık tutacak.

Spandex

Spandex, ya da diğeradıyla mucize kumaş 70’lerde disko dünyasını kasıp kavurmuştu. Üstün esneklik kabiliyetini denimlerimizi daha rahat bir hale getirmek için kullanıyoruz.İster işyerinde olun ister dans pistinde jeanleriniz formunu kaybetmeden size esneklik sağlayacak.

Esnek Denim

Denimlerimizi daha esnek kılmak için kumaş harmanının içine elastan ekliyoruz. Böylece hem daha rahat hem de geri toplaması daha yüksek bir denim elde ediyoruz.

İpek

İpek,yumuşak ve ışılışıl bir kumaştır.İpek böceklerinin ürettiği liflerden elde edilen doğal ve harika bir kumaş.

Tencel®

Lenzing tarafından üretilen markalı bir liyosel lif olan Tencel® sürdürülebilir olarak üretilmiş okaliptüs ormanlarından elde edilmiştir. Suni ipek ile benzer bir hissiyata sahiptir.

Thermadapt

Nemi gövdeden uzaklaştırmak ve yalıtım sağlamak için tasarlanmış lifler. Sıcak koşullarda serinlemenize ve serin koşullarda sıcak kalmanıza yardımcı olur.

Fitilli Kumaş

Çapraz paralel sırtların yüzeyine sahip hafif, dokuma bir kumaş. Denim, indigo çözgü iplikleri ile boyanmış dayanıklı bir pamuklu ve fitilli bir kumaştır.

Su Tutmaz

Su tutmaz kumaşlar,yağmurlu günler (veya ufak kazalar) için ideal olan, suyun kumaş yüzeyinden boncuklanmasına ve yuvarlanmasına neden olacak bir cila ile kaplanırlar. Bunları bazı dış giyim ve Levi's® Commuter ™ modellerimizde kullanmaktayız.Suya Dayanıklı

Suya Dayanıklı

Suya dayanıklıkumaşlar, suyun kumaş yüzeyine nüfuz etmesini önlemek için sıkıca dokunur veya bir cila ile kaplanır.Bunlarıbazıdış giyim ve Levi's® Commuter ™ modellerimizde kullanmaktayız.

 
 

Yıkamalar ve Bitirişler

Acid Wash (Asit Yıkama)

Asit yıkama işlemi çamaşır suyuna batırılmış taşlarla denimi yıkayarak, ebruli bir görüntü elde etmeye verilen addır. Adının aksine bu jeanler size kötü bir “an” yaşatmayacaktır.

Cast (Alt Ton)

Indigo deniminizin sahip olduğu alt renklere verilen addır. Boyama ya da tekniğe göre bu renk kırmızı,yeşil ya da sarı olabilir.

Yıpratılmış

Yıpratılmış jeanler, paçalarında sökükler, yırtıklar,onarılma izleri gibi detaylarla yaşanmışlık hissini sizlere sunmaya çalışır. Siz yorulmayın diye biz sizin için çalışıyoruz.

Bitirişler

Jeanlerin kesim, dikiş ve yıkamaişlemleri bittikten sonra yapılan her türlü işleme verilen addır. En yaygın bitirme işlemleri arasında ağartma,taşlama ve bıyık yapma işlemleri gelmektedir.

Kıyafet Boyama

Giyilmiş, vintage esintili bir görüntü elde etmek adına kıyafetin tamamının boyaya daldırılması işlemine verilen addır. Sweatshirt ve tişörtlerimizden oluşan bir seçkiyi bu özel teknik ile boyanmış olarak koleksiyonumuzda bulabilirsiniz.

Elle Zımparalama

Elle zımparalama işlemi pantolondaki üst bacağınızda oluşan bıyık adı verilen katlanma izlerinin ya da zamanla giymeye bağlı yıpranmaların oluşmasını sağlayan yöntemdir.

İndigo Boyama

İndigo boya denimlere zengin lacivert rengini vermek için kullanılan bir boyadır. Düzenli yıkama ve kullanım ile indigo boyamalı jeanler zaman içinde eskir ve eşsiz bir görüntüye kavuşur.

Reçine Kaplama

Jeanlerin daha sert bir görünüme ve hissiyata sahip olması için uygulanan bir tekniktir.

Shibori

Japonya'da ortaya çıkan Shibori, kumaşın belirli kısımlarını bağlamayı ve bunları batik boyamya benzer bir desen elde etmek için indigo'ya batırmayı içeren bir boyama tekniğidir.

Taşla Yıkama

Taşla yıkama yöntemi, canlı bir görünüm ve his elde etmek için denimin süngertaşı ile yıkanmasına verilen addır. Bu adım, bitirme işlemi sırasında gerçekleşir.

Bıyık

Kotların bacaklarında veya aşınman oktalarında bulunan ince yatay çizgilere verilen isimdir. Bu bitişi yapmak için, kotların üzerine zımpara kağıdıyla çizgiler çizeriz ve sonra onları taşla yıkayarak mükemmel bir şekilde yıpranmış bir görünüm yaratırız.

 
 

JEAN FITS

Bel Yüksekliği

Pantolonun ortasında iç dikişten bele kadar olan bölümün ölçüsüne verilen addır. Yaygın bilinen türleri, yüksek bel, orta yüksek ve düşük beldir.

Yüksek Bel

Doğal bel çizginizin üstünde oturan ve siluetinizi alımlı gösteren bir bel kesimidir.

Orta Yüksek

Doğal bel hattınıza oturan jenanlerdir. Tüm dünyanın beğendiği ve herkese yakışan bir kesimdir.

Düşük Bel

Belinizin altına,kalçanıza yakın bir noktaya oturan kalıptır.

Paça Açıklığı

Pantolonunuzun ( ya da şortunuzun) paçasının genişliğini ifade etmek için kullandığımız terimdir. Birçok jeanimizin üst kalıpları birbirine benzese de paça açıklıkları farklılık gösterir.

Bootcut (Bot Kesim)

Aslen iş botlarının üstüne giyilmesi için tasarlanmış olan bu modellerimizin dizden bileğe kadar olan kısmı daha geniştir.

Crop (Kısa Paça)

Genellikle bilekte biten, normalden daha kıs auzunluğa sahip olan parçalara verilen addır. Ayakkabılarınızı ön plana çıkartmak istiyorsanız çok iyi bir tercih olacaktır.

Original Fit

Original Fit kalıbımız düz bir bacak kesimine ve belinize oturan bir kalıba sahiptir.

Regular Fit

Regular kalıplarımız basen ve kalça bölgesinde biraz daha geniş kesim sunan düz paçalı modellere verilen addır.

Relaxed

Relaxed jeanlerimiz size daha bol daha geniş bir kalıp sunar. Aile yemeğine giderken bu modelleri kullanmanızı pek de tavsiye etmeyiz.

Skinny

Belden bileğe kadar sizi tamamen saran modellerimize verdiğimiz isim.

Super Skinny

Belden bileğe kadar sizi sarıp sarmalayan bu kesimimiz gözünüzü korkutmasın, giyip çıkartmak o kadar da zor değildir

 
 

Levi's® Koleksiyonları

Levi's® Commuter

Hayatı yollarda geçenler için tasarlanmıştır. Rahatlık ve dayanıklılık bu ikonik stilde birleşti. Siz bisikletinizle yollarda gezerken rahat edin diye. İster gece ister gündüz, ister yağmurlu havada ister güneşli havada Levi's® Commuter ürünlerimiz hep sizinle.

Levi's® Made & Crafted™

Markamızın zirvesine tanıklık ediyorsunuz. Özenli işçilik,şık detaylar ve gerçek Levi's® ruhu bu koleksiyonda.

Levi's® Skateboarding Collection

30 yıl önceki kaykaycıların denim tercihlerini günümüzde tekrar kullanıyoruz. Levi's® Skateboarding Collection modern klasiklerden ve sağlam parçalardan oluşan bir koleksiyondur.

Levi's® Vintage Clothing

Amerikan işçi kıyafetlerinin ruhunu yaşatan ve bu geleneğe sahip çıkan Levi's® Vintage Clothing fitlerini, kumaşlarını ve detaylarını geçmiş dönemlerden alıyor

Levi’s® Water<.Less™

Levi’s® Water<.Less™ inovasyonumuz sayesinde denimlerin bitirişinde normalde kullanacağımız miktardan %96 daha az su tüketiyoruz

Levi's® Wellthread™ Collection

Şimdiye kadarki en sürdürülebilir tasarımlara sahip olan koleksiyonumuz. Water<.Less™ teknikleri ile ve doğayla dost kenevir ile üretilmiştir.Ayrıca bu ürünlerin üretilmesinde çalışan işçilerin sağlıkları ve refahları ile ilgili de çalışmalar yürütüyoruz.

Made In The USA

Levi Strauss & Co. San Francisco, Kaliforniya’da 1853 yılındakurulmuştur. Amerikan köklerimize bir saygıduruşu olarak Made in the USA jeanlerimiz ve Trucker ceketlerimiz ABD’de üretilmeye devam etmektedir.

#LIVEINLEVIS.