Banner

Levi’s® WellThread™

En sürdürelebilir tasarlanan koleksiyonumuz.

Banner

1873'den beri, sürdürebilirlik inşaa etmek için zamansız kıyafetler ürettik. Kıyafetler çevreye zarar verme pahasına üretilmemelidir.

Şu an küresel iklim krizi yaşanıyor (ve hızlı). Sıcaklık ve deniz seviyesi yükseldikçe, tasarımcılarımız ikonik stillerimizin oluşturulma şeklini kökten değiştiriyor ve her zaman daha sürdürülebilir tasarım uygulamalarına doğru yöneliyor. Sonuç, Levis’ın bugüne kadarki en sürdürülebilir tasarıma sahip koleksiyonunu içeriyor. Yani bugün giydiğiniz jean yarın çöplüklerde birikmiyor.

WellThread Ribcage Straight Ankle Jean
WellThread Ribcage Şort
WellThread 502™ Jean
WellThread 502™ Jean
WellThread Hoodie
WellThread Hoodie
WellThread Trucker
Levi's® WellThread The Perfect Tee

Daha iyi bir gelecek için tasarlandı - karşınızda Levi’s® WellThread™:

Banner Yetiştirilmesinde daha az su ve daha az kimyasal gerektiren yeryüzü dostu kenevir ile üretilmiştir.
Banner %100 geri dönüştürülebilir –– imzamız olan Levi’s® Two Horse® yaması ve RedTab ™ dahil.
Banner Water <LessTM teknikleri, yıkama işlemi sırasında normalde kullanılan suyun %96'sına kadar tasarruf sağlar.
Banner Ürünlerimizi yapanların hayatlarını güçlendiren ve geliştiren Çalışan Refahı tesislerinde dikilir.

Levi’s® Kıdemli İnovasyon Tasarımcısı Una Murphy, en sevdiğiniz jeanleri yapmak için sürdürülebilir yollar arıyor. Bu koleksiyonun yaratılmasına yardımcı olmak için ona ilham veren şeylerden bahsetmek için Una ile oturduk.

Geri dönüştürülebilirlik için tasarım neden önemlidir?

Her giysinin çevresel bir etkisi vardır ve çok fazla kıyafetin sonu çöp sahaları olmaktadır. Levi’s® WellThread™ Koleksiyonu için, uzun yıllar saklanabilen, giyilebilen ve –– zamanı geldiğinde –– kolayca geri dönüştürülebilen düşük etkili giysiler tasarlıyoruz. Endüstrinin malzemeleri bir araya getirmek için koyduğu en katı kurallarına uyuyoruz: kumaşa giren her malzeme geri dönüştürülebilir. Ayrıca, cep, fermuar, Levi’s® Two Horse® yaması, Levi’s® Red Tab™ ve bakım etiketleri %100 pamuktan üretilmiştir, bu da geri dönüşümü kolaylaştırır. Umarız yıllarca giyildikten sonra yeni bir jean üretmek için kullanılabilirler.

Kenevir kullanımının faydaları nelerdir?

Kenevir, yetiştirme aşamasında önemli miktarda su tasarrufu sağlayan harika bir doğal liftir, bu nedenle kenevir kullanmak, su tüketimimizi azaltmamıza ve çevre korumasına öncelik vermemize yardımcı olur. Ve, büyüme aşamasında daha az kimyasal müdahale gerektirdiğinden, kenevir daha temiz toprakları teşvik eder. Kenevir kumaşlarımız yumuşaktır ve bir Levi's® jean'in otantik görünümü ve hissi yaratmak için özel iplikler ile tasarlanmıştır.

Neden birileri kıyafetlerin nasıl üretildiğini önemsemeli?

İnsanlar seçimlerinin büyük bir fark yarattığını gerçekten anlamaya başladılar. Satın alınan her giysi ile ilişkili çevresel ve sosyal bir etki vardır. Düşünceli bir şekilde tasarlanmış ve uzun ömürlü bir şey satın alarak daha sürdürülebilir bir seçim yaparsınız. Bizim için bilinçli tasarım, malzemelerimizi seçerken suyun korunmasını düşünmek, her bir giysiyi geri dönüştürülecek şekilde tasarlamak ve çalışanlara ve topluluklara değer veren fabrikaları seçmek anlamına gelir. Levi's® hakkında gerçekten güzel olan şey, yaptığımız giysilerin nesiller boyu kalma eğiliminde olmasıdır. Başkalarının eski hazinesi olma ihtimalinden hoşlanıyoruz.

Levi’s® WellThread™ satın alın ve ne giydiğiniz konusunda kendinizi iyi hissedin. Sürdürülebilir tasarım uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi edinin.